Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

56. Klasztor Lindisfarne
To nie twierdza krasnali po wczorajszej balandze smoków, ale ruiny klasztoru Lindisfarne na niewielkiej wysepce o tej samej nazwie u północno-wschodnich wybrzeży Anglii. Klasztor stał się słynny z jednego powodu: w roku 793 złupili go wikingowie. Ot, zwykły dzień pracy dla tych piratów z północy, ale dla ówczesnej Europy wydarzenie to zapoczątkowało erę wikingów, która trwała aż do roku 1066 do Bitwy pod Hastings.
Co ciekawego jest w tym klasztorze? Otóż można go zwiedzić w grze Might and Magic IX, gdzie jest idealnie odwzorowany i jeszcze stoi w całości, zaś mnisi odprawiają modły, a organista wygrywa melodię z Heroesa II. :) Wprawdzie mieszkańcy Lindisfarne skarżą się na napady ludów z Chedianu (którzy dziwnym trafem przypominają wikingów), ale chyba nic im nie grozi, prawda? ;)

© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt