Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały



Witaj nieznajomy.
FacebookRSS

56. Klasztor Lindisfarne
To nie twierdza krasnali po wczorajszej balandze smoków, ale ruiny klasztoru Lindisfarne na niewielkiej wysepce o tej samej nazwie u północno-wschodnich wybrzeży Anglii. Klasztor stał się słynny z jednego powodu: w roku 793 złupili go wikingowie. Ot, zwykły dzień pracy dla tych piratów z północy, ale dla ówczesnej Europy wydarzenie to zapoczątkowało erę wikingów, która trwała aż do roku 1066 do Bitwy pod Hastings.
Co ciekawego jest w tym klasztorze? Otóż można go zwiedzić w grze Might and Magic IX, gdzie jest idealnie odwzorowany i jeszcze stoi w całości, zaś mnisi odprawiają modły, a organista wygrywa melodię z Heroesa II. :) Wprawdzie mieszkańcy Lindisfarne skarżą się na napady ludów z Chedianu (którzy dziwnym trafem przypominają wikingów), ale chyba nic im nie grozi, prawda? ;)

© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt