Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

47. Potwór Morski
Potwór Morski z Heroes IV jest jedynym przypadkem podobnego stwora w historii gier Mocy i Magii. Inspirację do jego stworzenia najpewniej stanowił mit grecki o potworze zwanym Ketos wysłanym przez Posejdona w akcie gniewu na królestwo Etiopii, władanej przez Cefeusza i jego żonę Kasjopeję, która to królowa obwieściła światu, że jest piękniejsza nawet od morskich nimf - nereid i tym właśnie doprowadziła boga mórz i oceanów do wściekłości. Ketos przez niektóre źródła traktowany jest jako... smok z gatunku morskich węży. Do tej samej grupy zaliczają się również inne morskie potwory - Lewiatan i Jormungander.
Na marginesie - imię Cefeusza (Cepheus) przyjął również jeden z najbardziej zasłużonych fanów gier Mocy i Magii, którego opracowania fabularne znalazły się nawet na obecnej oficjalnej stronie Might and Magic.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt