Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

32. Nieznana Nekropolia i Feniks
Zanim 3DO upadło, twórcy pierwotnej wersji Heroes V zdołali upublicznić "aż" dwie grafiki zwiastujące nową część HoMM - Feniksa i Nekropolię (potem nieco grafik jeszcze "wyciekło" już po upadku 3DO). Nie dowiedzieliśmy się o nich nic konkretnego, lecz fani domyślali się po ilości budynków w Nekropolii, że może to oznaczać, iż wygląd miasta na mapie przygody będzie odzwierciedlał jego faktyczne rozbudowanie. Wygląd Feniksa zaś sugerował, że jednostki po Heroes IV nie mają być już takie mikroskopijne.


Przypomnijmy, że pierwotne Heroes V (tworzone przez ludzi z New World Computing) było zaplanowane na rok 2004, a prace nad grą - zgodnie z zachłanną polityką 3DO, która nakazywała wydawać nową grę co roku - rozpoczęły się tuż po ukończeniu drugiego dodatku do Heroes IV (początek 2003). Po upadku 3DO i przejęciu praw do gier Mocy i Magii przez Ubisoft wszelkie wykonane do tamtego dnia prace nad Heroes V zostały odrzucone, więc już prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy jak gra miała wyglądać. W kreację pierwotnej wersji Heroes V był bardzo zaangażowany ojciec wszystkich gier Mocy i Magii - Jon van Caneghem.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt