Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFBSeria gier spod znaku Heroes™ Chronicles jest zbiorem osobnych kampanii wydanych na oddzielnych nośnikach (nie licząc wydań zbiorczych, np. "Heroes Kroniki: Antologia") w latach 2000-2001.
Heroes Chronicles był zabiegiem mającym na celu wyciągnąć od fanów serii więcej kasy. Gry te były wydane bezpośrednio przed Heroes IV, co dodatkowo zaostrzało apetyt fanów, którzy byli gotowi kupić wszystko, co związane z ukochaną serią. Warto też dodać, że HC były specyficznym łącznikiem fabularnym pomiędzy trzecią, a czwartą odsłoną serii.

Silnik gry to nic innego jak ten z Heroes III (+ SoD i AB). Jedyną zmianą byli dodatkowi bohaterowie, a właściwie jeden, który zmieniał się wraz z każdą z kampanii. Tak więc do kodu gry zostało dodane 6 nowych portretów.
Każda kampania zawierała własne intro, menu oraz swoją historię, która łączyła się z innymi we wspólną całość. Części 1-4 oraz 7-8 zawierały samouczek (inny dla każdej części), demo jednej misji z innych kampanii oraz 8 własnych map. Natomiast części 5-6 zawierały po 5 map.

Gra odniosła umiarkowany sukces. Zapewne przez to, że nie wprowadzała praktycznie żadnych innowacji, była za krótka i za droga. Choć na plus gry trzeba zaliczyć genialną fabułę.

Na początku można było nabyć oddzielnie każdą część, z wyjątkiem 5 i 6, które były udostępnione za darmo do pobrania. Warunkiem ich działania było posiadanie kolejno przynajmniej 2 lub 3 części HC. Części 7-8 zostały wydane pod zbiorczym tytułem — The Final Chapters.
Drzewiej HC były też wydane w Polsce jako "Heroes Chronicles: Complete Saga". Edycja ta jest prawdopodobnie najlepszą, najpełniejszą i najsprawniejszą. Zawiera duże pudełko, a w nim 4 kampanie na 4 osobnych płytach CD. Do tego dołączone papierowe instrukcje do każdej z części (w późniejszych wydaniach instrukcje pojawiły się na osobnej płycie CD). Są w pełni kompatybilne z kampaniami 5-6 ze Skarbca Groty.
W 2008 roku w sprzedaży pojawiło się wydanie "Heroes Kroniki: Antologia". Wydanie to w mojej (i chyba nie tylko mojej :P) opinii było tragiczne. Samo opakowanie DVD miało błędny wydruk z tyłu opakowania (opisy dopasowane do niewłaściwych części). Zestawienie to zawierało pierwsze 4 kampanie Tarnuma w języku polskim. Instrukcja była natomiast w formie elektronicznej (PDF). Była to specyficzna wersja tych gier i powodowała liczne problemy z innymi wydaniami gier spod znaku HC. Oficjalna cena wynosiła 14,90 zł.
Obecnie wszystkie części sagi w formie elektronicznej można zakupić na stronie GOG. Wszystkie są w angielskiej wersji językowej. Dodatkowo do gry dołączona jest instrukcja (PDF) oraz ścieżka dźwiękowa. Koszt pakietu to 9,99€. Jest w pełni kompatybilna z fanowskim tłumaczeniem autorstwa naszego grotowicza, VIPa.Chronologia


Kolejność wydawnicza (ukazywania się)

HC1 - Wojownicy Pustkowi (27 września 2000)
HC2 - Podbój Podziemi (27 września 2000)
HC5 - The Worldtree (29 września 2000)
HC6 - The Fiery Moon (13 listopada 2000)
HC3 - Szarża Smoków (15 listopada 2000)
HC4 - Władcy Żywiołów (15 listopada 2000)
HC: Final Chapters: (1 czerwca 2001)
HC7 - Revolt of the Beastmasters
HC8 - The Sword of Frost


Kolejność chronologiczna (wg czasu akcji)

Rozpiętość osi czasu trwania przygód Tarnuma jest ogromna. Trwa od II wieku po Ciszy aż do ok. 1180-85 r. po Ciszy. Większości z historii nie można umieścić w dokładnym miejscu na osi czasu M&M ze względu na szczątkowe informacje na temat dat i wydarzeń lub ich całkowity brak. Wiemy na pewno, że wszystko zaczyna się od Wojowników Pustkowi, w niedalekiej przyszłości rozgrywa się Podbój Podziemi (Rion Gryphonheart nie mógł żyć zbyt długo). Reszta pozostaje kwestią sporną, aczkolwiek są pewne domysły...

HC1 - Wojownicy Pustkowi
HC2 - Podbój Podziemi
HC7 - Revolt of the Beastmasters
HC4 - Władcy Żywiołów
HC5 - The Worldtree
HC6 - The Fiery Moon
HC3 - Szarża Smoków
HC8 - The Sword of Frost
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes Chronicles". Redakcja, kontakt